Посвящение в студенты

1 сентября в Техникуме газовой и нефтяной промышленности состоялось Посвящение в студенты. Вчерашние школьники стали студентами! 
Посвящение в студенты прошло в торжественной обстановке. Первокурсники познакомились с классными руководителями и администрацией техникума. 
Директор ТГНП ОНАПТ, кандидат технических наук Глушков Олег Анатольевич произнес вступительное слово, обозначив значимость студенческой жизни и момента посвящения в нее. 
Прекрасные слова, полные гордости за свой народ, произнесла преподаватель истории Левчук Тамара Григорьевна.
В качестве приглашенного гостя выступила директор учебно-научного технологического института пищевой промышленности им. М.В. Ломоносова ОНАПТ кандидат технических наук, доцент Солоницкая Ирина Валерьевна.
Студенты техникума тоже поздравили первокурсников яркой праздничной программой, оригинальными художественными номерами.
Желаем нашим первокурсникам интересной студенческой жизни и с достоинством пронести за годы учебы почетное звание СТУДЕНТ!!!
 

Ты студент, а это значит,
Выбрал ты свою профессию.
И теперь твоя задача
На “отлично” сдать все сессии,
Получить багаж из знаний,
Стать самостоятельным,
Чтобы получить признание
В жизни обязательно.

Люди кажуть – не хату обирайте - обирайте сусідів! Нам пощастило – у нас є і хата,  є і гарні, мудрі та працьовиті  люди, які завжди жили у мирі зі своїми сусідами. Ми намагалися з ними підтримувати тісні культурні, економічні, торгівельні,  науково-освіті відносини. Ми ніколи не хотіли війни.   Розташована у центрі Європи, Україна була та є великим перехрестям, на якому стикалися цивілізації, культури, народи. Історичних зв’язків було дуже багато, у тому числу традиційні європейські зв’язки. 

         Велика територія Східної Європи - від Карпат до Волги, від Балтійського до Чорного морів стала прабатьківщиною створеної у 9 ст. першої слов’янської держави - Київська Русь. З самого початку  держава була у вирі різноманітних політичних, економічних, торгівельних зв’язків з сусідніми державами. Тісні відносини з варягами – норманами, жвавий торгівельний шлях «із варяг у греки», який з’єднав молоду державу з європейськими та візантійськими землями -  все це прояви взаємного впливу європейських культур на початку становлення Київської Русі. Першим письмовим свідченням зв’язків України-Русі з Європою є договір 907-911рр., укладений з Візантією після походу Олега на Царгород. 
  Історичні хроніки свідчать про стосунки княгині Ольги з цісарем Оттоном Великим та Констянтином Порфірородним.    Прийняття християнства у 988 році посилило зв’язки із Заходом. Введення нової віри зблизило Володимира з усіма європейськими монархами, зміцнило європейський авторитет Київської Русі, сприяло розширенню економічних і культурних зв’язків з багатьма народами, назавжди зв’язавши Русь з християнським заходом.    Багато спільного та взаємно запозиченого   було в  західноєвропейської та українській правовій системі  часів Речі Посполитої. Згадати можна умови Магдебурського права, яке  надавало українським містам право на самоврядування. До речі, деякий досвід може бути використаний і сьогодні, коли йдеться про децентралізацію та посилення місцевої влади. Новий час у історії став прикладом подальшого посилення європейських зв’язків.
      Практично кожна держава світу  прагне не ізолюватися від інших держав. Більш того, кожна держава прагне встановити тісну економічну, гуманітарну  співпрацю з іншими державами і обов’язково на рівноправних началах.   Яскравим прикладом створення такого об’єднання  може бути утворення Європейського Союзу.
Чим приваблює Європа?  Своїм ситим благополуччям, респектабельною стабільністю, традиційністю, красою та чистотою своїх міст? Так, та не тільки! Що за такі європейські цінності, про яких так багато говорять? Вони і є найбільш привабливими для нас.
   Перша з цих цінностей – демократія. В Європі вона жива з античних часів. Афінська демократія у свідомості європейців – символ народовладдя, коли політику держави формує воля більшості і на благо більшості. Демократія у українців у крові  - історичні: віче, общини, традиції козацтва. В нас не має віри у справедливого царя, якщо треба гуртом можна і його скинути.  
     Згадаймо й про те, що серед ключових демократичних норм – права та свободи людини. На першому місці серед ідеалів для європейців  виявилися права людини (37% опитуваних). На жаль, деякі з наших співвітчизників навіть не знають, які є в нас права.  Не побудують громадянське суспільство залежні, не вільні у своєму виборі, не захищені законом люди. Над цією проблемою треба ще працювати.
   Рівність прав усіх людей – це та демократична норма, яка давно утвердилася в Європі, але досі  не приживеться вповні в Україні. Свобода, а не вседозволеність. Свобода у рамках закону, рівного для всіх, незалежно від кількості грошей та посади.  
Серед цінностей важливих для європейців є  мир (всі конфлікти вирішуються мирним шляхом), верховенство закону, повага до себе, толерантність та взаєморозуміння, повага до інших культур, солідарність, повага до життя людини,  її приватної власності, особиста свобода, самовираження, християнські цінності.  
 Долучаючись до цих основ суспільства, нам також необхідно набути власної ідентичності, ми повинні зректися комплексу меншовартості. Тоді ми точно станемо успішною країною. 
 Україна – держава європейська,  це обумовлено її історичним минулим, географічним положенням, її належністю до культурних традицій європейської цивілізації,  потенціалом її економічних зв'язків з країнами Європи:
Україна розташована в Центрально-Східній Європі.
Основні цінності європейської цивілізації – зафіксовані і в Конституції України.  Людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Україна – за Конституцією - це демократична і правова держава, як і інші країни Європи.
Українці належать до Східно-християнської цивілізації, але тривалі впливи сформували особливий, перехідний тип цивілізаційного розвитку України.
Село Ділове Рахівського району Закарпатської області – це географічний центр Європи.
Демографічні процеси в Україні відповідають основним тенденціям зміни структури і кількості населення в Європі.
Україна має вихід до Азовського та Чорного морів, що забезпечують її зв’язки з іншими Європейськими державами.
Основні релігії Європи - католицтво та  православ’я. В Україні розвиваються саме ці релігійні напрями.
В історії Європи українці залишили яскравий  слід:
 Іван Пулюй - фізик, який винайшов пристрій для медичних досліджень за допомогою рентгенівського випромінювання.
 Соломія Крушельницька - оперна співачка, найкраща в світі мадам Батерфляй.
Ігор Сікорський — один з тих, кому світова авіація завдячує самим своїм існуванням, особливо всієї важкої авіації 
Танцівник від бога -  Серж Лифар
Богдан Гаврилишин - економіст зі світовим ім’ям . Завдяки йому з’явився Всесвітній форум у Давосі
 Юрій Дрогобич -  видатний філософ та астроном.  Саме наш українець першим надрукував твір латинською мовою. Також він був ректором Болонського університету та професором Краківського університету.
Роберт Максвел - одна з найзагадковіших постатей в історії, мільярдер, який володів майже всією частиною медійного бізнесу Великобританії.
Володимир Хавкін – Вихідець з Бердянська винайшов вакцину проти холери та чуми.
Одеситка Соня Делоне підкорила світ моди вибагливої Франції. А також багато інших українців, які пов’язують Украйну та Європу.
              Україна і Європа доповнюють одна одну. Отримання «безвізу» є сьогодні можливістю  побачити,  як живуть інші люди. Коли багато знаєш, то свідомо обираєш!  Ніхто не закликає відмовлятися від свої самобутності, традицій, культури.  Та можна поєднати наші таланти, щедрість, працелюбність, щирість, духовність із найкращими надбаннями європейської культури.  Так, в нас дуже багато проблем, соціальні потреби, корупція, судова недосконалість. І ніхто нас не чекає в Європі із таким тягарем. Але потрібно змінюватися! Кожний хай почне з себе, з малого: вправно  виконуйте свої обов’язки, з повагою ставтеся до оточення,  не беріть, а головне, не давайте хабарів! Та хоча би почніть переходити вулицю на зелене світло! Ви прийшли вчитися у технікум, тож сумлінно навчайтеся, оволодівайте знаннями, для себе, не для когось іншого. Сьогодні ви закладаєте підвалини вашого майбутнього, і я бажаю, щоб воно було мирним і благополучним! 
Чи є Україна європейською державою? Попри все – так! І одним із доказів цього є  - заснування, розвиток й сучасні зв’язки нашої улюбленої Одеси! Заснована європейцями – Рішелье,  Де Рибасом, Де Воланом , збудована за європейськими взірцями з прямими лініями вулиць та кварталів, розвивалася завдяки турботам  європейські вихованого  Воронцова, грека Маразли, галаслива, базарна, весела, вона поєднує в собі все найкраще – південну без турботливість, гумор  та розрахунок розсудливої Європи.  Сьогодні Одеса має побратимські зв’язки із 26 містами світу. 15 з них – європейські. Одесити виявили себе по всій Європі та всьому світові. Маю віру, що в нас буде велике майбутнє. Я вітаю всіх з початком нового навчального року, з днем нашого міста і бажаю миру,  благополуччя, наснаги у справах і добрих результатів. Хай щастить!
                                                                                                                           Т. Г. Левчук